Mozartovy děti V. ročník


 

MOZARTOVY DĚTI  V. ročník

Od 21. května ovládnou brněnskou hudební scénu Mozartovy děti.  Připraveny jsou jak koncerty v Besedním domě, tak také na náměstí Svobody,v bazilice na Starém Brně a na závěr Slavnostní koncert v Janáčkově divadle.

Mozartovy děti, to je hraní ve všech podobách, zábava, vzdělávání a hlavně láska k hudbě! To vše pro děti, jejich blízké a všechny, kteří mají hudbu rádi. Festival začíná 21. května 2014  Májovým koncertem v bazilice na Starém Brně a pokračuje dalšími dech beroucími vystoupeními až do 22. června. Letos v rámci akce vystoupí  děti z 20 základních uměleckých škol z celé Jižní Moravy. Připraven je kromě jiných Koncert dětských sólistů s Filharmonií Brno, Slavnostní koncert  Filharmonie Brno a Mozartových dětí, Výchovné koncerty i oblíbené koncerty na náměstí Svobody.

 

Jedinečný projekt Mozartovy děti, který Filharmonie Brno pořádá ve spolupráci se ZUŠ Smetanova v rámci festivalu zábavy "Brno – město uprostřed Evropy", odstartuje svůj již pátý ročník. Projekt si klade za cíl nalákat do fantastického světa hudby děti všech věkových kategorií, dává prostor ostříleným nadaným žákům ZUŠ vystoupit na pódiích v centru Brna před zraky tisíců posluchačů a také chce pomoci těm nejmenším  nalézt své vlastní hudební schopnosti a cítění, zkrátka objevit své vlastní hudební já!

 

Pátý ročník začíná Májovým koncertem v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně a pokračuje dalšími koncerty a akcemi, na které jsou srdečně zváni všichni ti, v jejichž srdcích si projekt našel své místo, ale i noví posluchači. Nejen zahajovací, ale i Koncert dětských sólistů s Filharmonií Brno 17. června v 18 hodin  v Besedním domě připomene, kolik talentů a jedinečných tvůrčích osobností v sobě skrývají útroby brněnských a jihomoravských ZUŠ. Na náměstí Svobody vystoupí cimbálové muziky, taneční soubory, rockové skupiny, komorní orchestry, Big bandy, dechové orchestry atd.

 

V. ročník Mozartových dětí ukončí Slavnostní koncert 22.6.2014 v Janáčkově divadle. Jedná se o nový projekt, kde zasednou naši studenti vedle profesionálů z řad Filharmonie Brno a vytvoří tak ojedinělé těleso, které v roce české hudby představí široké veřejnosti jedinečnost a nezastupitelnost základních uměleckých škol. Filharmonie Brno se představí v první půli : Bedřich Smetana: Z českých luhů a hájů,Leoš Janáček: Taras Bulba a v druhé půli vystoupí Filharmonie Brno společně se žáky ZUŠ : Antonín Dvořák: Symfonie č. 9 e moll op. 95 „Z Nového světa“

 

MÁJOVÝ KONCERT

21. 5. 2014  Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně

 

VÝCHOVNÉ KONCERTY

4.6. 2014 Besední dům 

 

KONCERT SÓLISTŮ A FILHARMONIE BRNO

17. 6. 2014, 18:00, Besední dům

 

KONCERTY NA NÁMĚSTÍ SVOBODY

20. 6 až 22. 6. 2014

 

SLAVNOSTNÍ KONCERT

22.6. 2014, Janáčkovo divadlo 17.00 hod.

 

Mozartovy děti jsou i na Facebooku!


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes