Koncerty


KALENDÁŘ KONCERTŮ

KALENDÁŘ KONCERTŮ

Koncerty chronologicky - kalendář se všemi koncerty Filharmonie Brno s možností online rezervace vstupenek.

více...
ABONENTNÍ ŘADY

ABONENTNÍ ŘADY

Koncerty řazeny dle abonetních řad

62. sezona 2017/2018

více...

Programový katalog 62. sezony 2017/2018

 

 

Hudebnímu životu svého města přispívá Filharmonie Brno v 62. sezoně dvanácti koncertními cykly a sérií 6 mimořádných koncertů. Filharmonie na Stadionu (dříve Filharmonie v divadle) nabídne nostalgický návrat na dávné fi lharmonické působiště a spolu s ním velké symfonické, koncertní a vokálně symfonické kusy: Dvořákovu 8. symfonii se Stefanem Veselkou, Brahmsovo Německé requiem s Českým fi lharmonickým sborem Brno a Martinou Jankovou, Čajkovského 5. symfonii s Petrem Altrichtrem či Brittenův Houslový koncert s Milanem Paľou. Filharmonie doma I představí v Besedním domě v tříkoncertním režimu převážně klasicistní a romantický repertoár (Mozart, Beethoven, Schubert, Dvořák), mezi umělci se objeví sólista sezony Igor Ardašev a Saleem Ashkar, taktovky se ujmou Alexander Liebreich či Robert Kružík. Filharmonie doma II „Moderně a klasicky“ nabízí otevřený dialog klasických děl a hudby naší doby: Hosokawa-Haydn, Schnittke-Bach, Berio-Schumann nebo Berg-Mendelssohn. To vše ve vynikajícím provedení sólistů Viléma Veverky, Ivy Bittové, Igora Ardaševa a dirigentů Alexandera Liebreicha, Case Scaglioneho či Jakuba Kleckera.

Chybět nebudou mimořádné koncerty – zahajovací tentokrát v katedrále na Petrově s Philippem Bernoldem a Dětstvím Ježíšovým Hectora Berlioze, předvánoční barokně mozartovský s Václavem Luksem, novoroční Pozdrav z Vídně s Casparem Richterem či jedinečný komorní koncert Julie Fischerové a Julianny Avdějevové. V rámci mimořádných koncertů si také můžete nově již nyní zakoupit Vaše místo na zahajovací symfonické koncerty Moravského podzimu i Velikonočního festivalu duchovní hudby. Těšit se můžete na všechny další oblíbené cykly – Rodinné abonmá, Veřejné generální zkoušky, Mladou krev, Jazz and World Music, Kantilénu i cykly našich partnerů – Spolku přátel hudby, Czech Ensemble Baroque a Brno Contemporary Orchestra.

Skutečné hudební svátky pak nabídnou naše festivaly. Letní MHF Špilberk bude letos opět těžko odolatelní brněnští filharmonici se blýsknou v gala večeru Bel canto Simony Šaturové s dirigentem Lukaszem Borowiczem, s klasickými hity Mozarta, Kodályho a Brahmse s Bijanem Khadem-Missaghem a ve večeru fi lmových melodií Spielberg na Špilberku s Casparem Richterem, chybět nebude Rozhlasový Big Band Gustava Broma s Dashou, Šostakovičův Babí Jar s Mladými brněnskými symfoniky a rovněž kinokoncerty z Paříže a Schönbrunnu. V říjnu je připraveno bienále Moravského podzimu s tématem ®EVOLUCE a hvězdami, jako jsou dirigent Ilan Volkov, klavírista Pierre Lauren Aimard, altistka Delphine Galou či soubory Accademia Bizantina a Cinquecento Renaissance Vokal. Ve stejnou dobu můžete nahlédnout do žhavé současnosti na Expozici nové hudby a Vaše Velikonoce získají další rozměr na tradičním Velikonočním festivalu duchovní hudby.

 

Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes