FŠ 3 Big Band Gustava Broma


 

Datum, čas a místo konáníProgramÚčinkující
St 16.8.2017, 20:00,

Velké nádvoří hradu Špilberk 


hosté Betty Semper Dasha zpěv, Rozhlasový Big Band Gustava Broma: dirigent Vlado Valovič, trubky Miroslav HloucalLukáš KoudelkaJuraj BartošOndrej Juraši, trombony Petr Hnětkovský, Přemek TomšíčekRichard ŠandaŠtěpán Janoušek, saxofony Radovan TariškaRostislav FrašOndřej ŠtveráčekRudolf BřezinaMiroslav Poprádi, piano Luboš Šrámek, kontrabas Tomáš Baroš, bicí Marian Ševčík 

Populární rozhlasový orchestr se na festivalu představí se swingovými skladbami a se dvěma vzácnými hosty. Těšit se můžete na černošskou zpěvačku Betty Samper a na českou zpěvačku a muzikálovou herečku, držitelku Thálie 2010, Dashu. 

 

 

Orchestr, který založil Gustav Brom (vlastním jménem Frkal), zahájil profesionální karieru svým angažmá v červnu 1940 v hotelu Radhošť v Rožnově pod Radhoštěm. Tehdy asi nikdo nepředpokládal, že tato kapela bude hrát pod Bromovým vedením až do jeho smrti v září roku 1995. Už v prvních desetiletích své existence získala kapela světové renomé. V šedesátých letech minulého století se zařadila podle amerických odborníků mezi deset nejlepších big bandů světa. S kapelou hostovaly největší hvězdy jazzu i popu – Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross and The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer, VOX, Bill Ramsey a další. Více...

 

 

Koncert je pořádán ve spolupráci s Českým rozhlasem.

 

 

Vstupenky kupujte ZDE.

 

 

 

Abonmá i vstupenky v prodeji od 5I6I2017. 

Ceny vstupenek: 590 I 490 I 390 Kč

slevy

 

 

 

Cesta na Špilberk
Kvůli rekonstrukci části Špilberku je uzavřena přístupová cesta z ulice Husova. Doporučujeme použít přístupovou cestu z Úvozu, ulicí Gorazdovou na hrad.
Kyvadlová doprava osobními automobily značky Kia, bude jezdit z ulice Husova od budovy soudu vždy 1,5 hodiny před začátkem koncertu.

 

 


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes