Expozice nové hudby 2017


 

NOVÁ ®EVOLUCE, 30. ročník

 

 

Slavnostní třicátý ročník Expozice nové hudby bude v mnohém rekapitulační, vracíme se k dřívějším
termínům (léto s instalacemi, koncerty paralelně s festivalem Moravský podzim), projektům (opět ozvučíme zahrady), autorům i souborům (AMM, Aquirre, Adamčiak…), ale pořád zůstáváme progresivní „expozicí“, a tak vše pojímáme zase jinak: nově, přítomně, revolučně či evolučně.

 

1. část:
zvučící SOCHY
červen – říjen 2017
Ve dnech 21.–23. června rozezníme zahrady, podchod, nádvoří, ulice, domy a kostel, a to díly od Christiny Kubisch, Marie Blondeel, Charlemagne Palestineho, Divergent Connections Orchestra a Milana Adamčiaka. V průběhu letních měsíců pak nabídneme společný, netradiční „radioposlech radioateliéru“, a to na různých místech a různým způsobem.

 

2. část:
NOVÁ ®EVOLUCE
11–25 I 10 I 2017
Můžete se těšit na návrat legendárních AMM, kteří zrealizují veleslavnou Treatise od Cornelia Cardewa, na Requiem Milana Adamčiaka, na několikrát odložený projekt Pounding Ponc, na skladby Martina Smolky a Petera Grahama, na hardcorového bubeníka Marcela Aguirrea a improvizační orchestr, na hudbu Mauricia Kagela a ruských futuristů. Na závěr možná přijde i kouzelník, nebo alespoň akrobaté.

 

Viktor Pantůček, dramaturg festivalu

 

 


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes