Brněnští filharmonici míří do Mnichova


v Brně, 29I4I2013 

 

Víkend s Richardem Wagnerem a Filharmonií Brno

3I5 až 4I5I2013, Mnichov

 

 

Začátkem května se Filharmonie Brno představí na dvou koncertech ve dvou největších sálech německé hudební metropole Mnichova. Při příležitosti oslav 200 let od narození a 130 let od úmrtí Richarda Wagnera připravuje společně s agenturou Münchner Opern- und Sängerfreunde dva koncerty, které jsou zaměřeny především na méně známé skladby tohoto velikána a reformátora operní tvorby. Filharmonici vyrazí na turné ve velkém obsazení 119 hráčů a pod vedením svého šéfirigenta Aleksandara Markoviće se spolu se 77 zpěváky představí jako interpreti nejnáročnějšího symfonického a operního repertoáru.

 

Hlavním lákadlem turné je koncertní provedení Wagnerovy rané opery Rienzi, poslední tribun. Společně s Českým filharmonickým sborem Brno v něm vystoupí světoví pěvci Endrik Wottrich (Rienzi), Michelle Breedt (Adriano) a Kateřina Sokolová-Rauer (Irene). Koncert se uskuteční v sobotu 4. května v mnichovském Gasteigu, sídle Mnichovské filharmonie.

Na dalším koncertě se objeví vedle Wagnerových skladeb také velká symfonická skladba jeho současníka – Antona Brucknera. 3. května v Herkulessaalu zazní po Wagnerových Písních na slova Mathildy Wesendonckové (Wesendonck-Lieder) v podání fenomenální mezzosopranistky Vesseliny Kasarové také Brucknerova Symfonie č. 7 napsaná těsně po Wagnerově smrti jako monumentální pocta tvůrci, jenž byl Brucknerovým celoživotním vzorem. Turné je velkolepou oslavou tvůrčí osobnosti Richarda Wagnera v hudební metropoli, jež kdysi přijala vyhnance Wagnera za svého a umožnila mu léta vrcholné tvorby.

 

PROGRAM TURNE

3I5I2013, 20:00, Herkulessal

Richard Wagner: Huldigungsmarsch           

Richard Wagner:  Wesendonck Lieder

Bruckner: Symphonie N°7    

 

4I5I2013, 18:00, Gasteig

Wagner: Rienzi

 

 

KONTAKT PRO MÉDIA:

Blanka Šaffková, manažerka orchestru pro zahraniční zájezdy, blanka(tecka)saffkova(zavinac)filharmonie-brno(tecka)cz, +420 734 704 937

www.filharmonie-brno.cz

http://www.aleksandar-markovic.com/

http://muenchner-opern-und-saengerfreunde.de.tl/Home.htm#


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes