…ke koncertu soudobé hudby


Vážený pane dramaturgu,

dovolte, abych Vám upřímně poděkoval za přípravu koncertu soudobé hudby (Vasks, Kapr, Kilar, Pärt). Vítám Vaši odvahu sestavit celý večer z autorů, u nichž není kladný ohlas publika zajištěn předem, i když jde většinou už také o klasiky. Oceňuji, že jste z jejich díla vybral skladby, které jsou schopny prolomit apriorní nedůvěru a vzbudit trvalejší zájem.

Čtvrteční večer byl velice vydařený. Největší zásluhu na mimořádném výkonu účinkujících měl bezesporu pan dirigent Peter Vrábel. Bylo znát, že současná hudba je jeho specializace, které dává celou svou uměleckou osobnost. Jistě pro něj nebylo snadné nastudovat tato díla s orchestrem, který je většinou zvyklý na zcela jiný repertoár. Výsledek se ale nadmíru zdařil. Pokud budete mít příležitost, prosím, vyřiďte panu dirigentovi i všem interpretům uznání a poděkování. A nejen moje, o přestávce i po koncertě jsem hovořil s několika přáteli: můj pocit sdíleli a požádali mne o zaslání tohoto mailu.

 

Pane Mikeši, ještě jednou děkuji a přeji hodně sil pro další zpřístupňování nejlepších děl současné hudby brněnskému publiku.

   

Upřímně zdraví Vás i celý kolektiv filharmonie Brno Miloš Kudera (pravidelný návštěvník koncertů od podzimu 1959) (27.2.2014)


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes