…k 59. sezoně a Beethovenově „DEVÁTÉ“


Dobrý den paní ředitelko,

ráda bych Vám poděkovala za nápad nabídnout posluchačům veřejné generálky filharmonie. Nejde mi zdaleka o nižší vstupné, ale hlavně o začátek představení. Vzhledem k tomu, že nebydlím přímo v Brně mívám trochu problémy s návratem v nočních hodinách. Z těchto důvodů jsem, a jistě nejenom já, velmi ráda za zařazení této nabídky. Děkuji.

 

Přeji hezké léto a navíc Vám i celé filharmonii úspěšnou nadcházející sezonu.

Ludmila Bartoňová (1.7.2014)

 

P.S. Dovoluji si připojit drobnost, která se týká hudby a jistě poznáte i kterého koncertu Brněnské filharmomie.

 

Hudba a emoce

   

Před nedávnem jsem se dočetla, že z celé kulturních oblasti dovede nejvíc emocí vyvolat hudba. Autorovi dávám za pravdu, ano hudba má moc skutečně velmi silnou. Pokud se na vydařeném koncertě její účinek navíc spojí s pozitivní energií všech hudebníků a posluchačů, je to opravdu něco, co se nedá popsat, musí se to zkrátka zažít. Můj poslední koncert letošní sezony takový byl se vším všudy. Hodně jsem se těšila…

…koncert začal a byla to nádhera, skutečný skvost! Děkovačka tomu odpovídala, byla dlouhá a bouřlivá, dobrých deset minut standing ovation, jak se dnes říká. Najednou jsem zjistila, že si z brady utírám zatoulanou slzu. Přiznávám, že emoce na veřejnosti nedovedu projevit naplno, i při gospelech jsem jediná, která netleská do taktu, nezpívám nahlas s ostatními, nekřičím bravo. Všechno toto mi najednou přišlo líto, opravdu bych chtěla svoje ocenění skvělému dirigentovi a vynikající filharmonii dát najevo víc a hlasitěji. Mladík vedle se ke mně naklonil a oznámil - "nelekněte se, písknu". V ten moment se mi najednou všechno spojilo a já jen přes slzavé údolí zamulala : "Můžete, prosím, ještě jednou i za mě?"


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes