... k Rodinnému abonmá


Dobrý den, paní Kučerová.

 

Omlouvám se, že Vám odebírám určitě velmi bohatě naplněný pracovní program čtením mého dopisu. Pokusím se vyjádřit velice krátce.

 

Shodou okolností jsem se dostala dne 4.10.2014 do Besedního domu na váš zahajovací koncert pro rodiče a děti. Jsem učitelka na I.stupni ZŠ, takže jsem dopoledne vnímala zčásti i s profesionální "deformací". Mám dva dospělé syny a ve své době hráli v rámci spolupráce ZUŠ Fr.Jílka s brněnskou filharmonií. Byl to tehdy pro mě velký zážitek. Podobné pocity jsem měla i tentokrát, i když žádné moje dítě nerozehrávalo citlivé rodičovské struny. Tímto koncertem jsem byla velmi mile překvapena. Těším se, až jednou budu babičkou a svým vnoučatům budu moct nabídnout dopoledne v duchu koncertu ze 4.října. Bylo úžasné sledovat aranžmá, jeho časově i náročností se zvyšující programová čísla. Vše jste zvolili tak dobře, že i nejmenší děti program sledovaly s maximálním zaujetím. Rostou Vám budoucí hudební aktéři, ať pasivní či aktivní. A to je moc dobře. Všichni potřebujeme vnitřní radost, kterou umění a v tomto případě hudba umí přinést.

 

Z konceru jsem odcházela nabitá energií a radostí. Přeji Vám, aby všechny vaše koncerty a programy vytvořily v posluchačích podobné pocity jako u mě a všem Vašim zaměstnancům i pracovním hostům přeji mnoho zdraví a radosti.

 

S pozdravem a přáním zdraví a všeho dobrého i Vám

                                                                                                                               PaedDr. Jana Klodnerová

 

Vážená paní ředitelko!

Píšu po ještě čerstvém dojmu z koncertu, který jsem vyslechla v sobotu dopoledne v Besedním domě. Jak víte, je to cyklus pro rodiny s dětmi. Byla jsem velmi mile překvapena vysokou úrovní tohoto hudebního setkání.

Koncert byl  zajímavě koncipován panem režisérem Chudobou. V první části šlo (kromě pár skladeb pro orchestr) především o přiblížení jednotlivých nástrojů dětem, s vtipným hereckým nasazením pana Ondřeje Havlíka, který mimo jiné oživil své moderování "hrou na pusu"..

V druhé půlce koncert vygradoval dvěma začínajícími umělci, akordeonistou Martinem Kotem a houslistkou Klárou Erdingerovou-Staňkovou, kteří překvapili svým nevšedním talentem i profesionálním přístupem. V neposlední řadě se na úspěchu dopoledne (kromě výborných pedagogů mladých umělců) podílel i  dirigent filharmonie pan Robert Kružík. Také jemu a celému orchestru bych ráda poděkovala za krásný zážitek. Kéž by podobných koncertů mohlo být více.

 

                                                                                                                        S úctou zdraví Renáta Junková

 

 

Vážená paní ředitelko, dovolte mi, abych Vám i ostatním zúčastněným poděkovala za realizaci pořadu o vážné hudbě pro rodiny  s dětmi, který se konal 4.10. v Besedním domě. Vzala jsem "na zkoušku " své vnučky (5 a 8 let) a všem se nám velmi líbil. Nápaditá koncepce, zdařilý výběr repertoáru, příjemné průvodní slovo dirigenta i moderátora, a hlavně výborné výkony umělců, zejména obou "malých" protagonistů, z nichž nás nejvíce uchvátila slečna Klárka, si nás opravdu podmanily. Moje nadšená děvčátka se hned ujišťovala, že "příště půjdem zase"! Ještě jednou přijměte velké poděkování za všechny spokojené posluchače s přáním mnoha úspěchů ve Vaší práci.

 

                                                                                                                             doc. Mgr. Jarmila Vondrová

 

 

Vážená paní ředitelko,

není mým zvykem psát institucím své dojmy často. Ovšem v sobotu 4.10. jsem navštívil koncert Vašeho rodinného předplatné a nedá mi, abych Vám nevyjádřil uznání za tento neobvyklý zážitek. Nejprve mne překvapila obrovská účast rodičů s dětmi. Dalším příjemným překvapením byl dirigent a herec, kteří dokázali zaujmout i ty nejmenší. Patrně  vrcholem bylo vystoupení mladých sólistů a především famózní houslistky, která, což je neuvěřitelné, dokázala svým výkonem upoutat a tedy i uklidnit snad všechny účastníky koncertu. Chtěl bych Vám vyslovit dík, neboť toto je cesta jak pozvat i ty nejmladší do koncertní síně a otevřít jím tak celoživotní zájem o klasickou kulturu.

 

                                                                                                                    S pozdravem Ing. Ladislav Protiva

 

 

Vážená paní ředitelko,

byla jsem minulou sobotu na matiné Rodinného abonmá a byla jsem tak nadšená, že si dovoluji se o své nadšení s Vámi podělit. V dnešní mnohdy nepříliš kulturní době působila bezprostřední zaujatost malých návštěvníků jako balzám na duši! Líbila se mi skladba programu i to, že mladí interpreti Martin Kott a Klára Erdingerová-Staňková byli dokonale profesionálními hudebníky a současně bezprostředně reagujícími "téměř ještě" dětmi. O tom, že takto má vypadat "výchovný koncert", svědčila i pozornost mladičkého publika, neustávající ani u poslední skladby, Vieuxtempsova houslového koncertu.

Děkuji Filharmonii Brno, jejím mladičkým sólistům i výbornému dirigentovi R. Kružíkovi za mimořádný zážitek! Jsem ráda, že právě moje studentka píše letos bakalářskou práci na téma filharmonických výchovných koncertů; určitě jí doporučím, aby tomuto koncertu věnovala pozornost!

 

                                                                                                         Se srdečným pozdravem Jindra Bártová

 


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes