Nahrávací studio


Budova Besedního domu disponuje nahrávacím studiem.Specifikace nahrávacího zařízení

Mikrofony:

DPA 4006 2x; DPA 4011 2x

Shoeps MK2S 2x; Shoeps MK21 2x; Shoeps MK4 2x;

AKG KM 184 x 8; AKG C480 x 2 

   
Stojany:

Manfrotto 004B x 4

K&M 21021 x 8; K&M 'běžný' x 12; K&M 'krátký' x 2;

K&M stereo bar - široký, 5 pozic x 3; K&M stereo bar - variabilní x 4

různé montážní příslušenství (závitové adaptéry, pružinové spony, atd.)

   
Kabely:

StarQuad mikrofonní kabel, 10m x 24

všechny mikrofonní kabely černé s barevnými XLR kroužky pro identifikaci

Sommer 32 / 8 multicore, 35m x 1

Studiospares 8-way multicore, 25m x 1

   
Mix: Yamaha DM 1000
   
Monitory: B&W Nautilus 805 + Rotel 1072
   
Reverb: TC Electronics M3000
   
Sluchátkový distributor: Sonifex Redbox HD-6
   
Sluchátka: Sennheiser HD600; Beyer-Dynamic DT770

 


Softwarové vybavení

Záznam provádíme pomocí softwaru Pyramix do 16 stop.

 


Kořeny brněnské filharmonie sahají do 70. let 19. století, kdy v Brně mladý Leoš Janáček usiloval o vznik českého symfonického orchestru. Dílo slavného skladatele 20. století je ostatně nejvýznamnější programovou položkou tělesa, které je považováno dodnes za jeho autentického interpreta.

            Dnešní Filharmonie Brno vznikla v roce 1956 sloučením rozhlasového a krajského orchestru a od té doby patří svou velikostí i významem k české orchestrální špičce. Na svých turné provedla na tisíc koncertů v Evropě, ve Spojených státech, v Latinské Americe, na Dálném i na Blízkém východě. Je pravidelným hostem světových i českých festivalů, kde často spojuje umělecké síly s vynikajícím Českým filharmonickým sborem Brno. Orchestr pravidelně natáčí pro Český rozhlas a Českou televizi a pro řadu nahrávacích firem (Supraphon, Sony Music, IMG Records, BMG, Channel 4). Dynamicky také rozvíjí zakázkové nahrávání pro globální klientelu v rámci Czech Orchestra Recordings.

            Dějinami orchestru prošla řada českých a světových dirigentských osobností jako Břetislav Bakala, František Jílek, Petr Altrichter, Jiří Bělohlávek, Jakub Hrůša, Tomáš Netopil, Charles Munch, Kurt Masur, Sir Charles Mackerras, Yehudi Menuhin, Aleksandar Marković. Filharmonie dnes nabízí ročně kolem stovky koncertů v rámci 5 festivalů, 13 koncertních řad, kromě orchestrálních cyklů spolupracuje také se specializovanými ansámbly. Tvářemi jednotlivých sezon jsou rezidenční umělci (Olga Kern, Vadim Gluzman, Radek Baborák, Fazil Say, Benjamin Jusupov, Alina Pogostkina), v 61. sezoně jím je violoncellista Matthew Barley. Od roku 2000 pořádá filharmonie letní open air festival na brněnském hradě Špilberku, v roce 2012 se stala pořadatelkou renomovaných tradičních festivalů Moravský podzim, Velikonoční festival duchovní hudby a Expozice nové hudby. Zaštiťuje mezinárodně proslulý dětský sbor Kantiléna, od roku 2010 se podílí na populárním edukativním projektu Mozartovy děti, v roce 2014 založila svou Akademii Filharmonie Brno.

            Filharmonie Brno je dnes nejen silným hráčem na poli symfonické hudby doma i v zahraničí, ale i předním organizátorem hudební sezony druhého českého města, aktivním festivalovým pořadatelem a kreativním lídrem orchestrální dramaturgie. Působí v krásném Besedním domě, brněnském „Musikvereinu“ z ateliéru Theophila Hansena z roku 1873 a těší se na nový moderní koncertní sál.

 


Copyright © 2009 Filharmonie Brno  |  Publikováno systémem inCMS  |  Tvorba webových stránek Inexes